‪‬‏תולדות הרכב החשמלי - יו די אס אינטרנשיונל
 
 
 
 
 

תולדות הרכב החשמלי

 
רכבים חשמליים מספקים תחלופה לרכבים הפועלים על בעירה פנימית

רכבים חשמליים הינם רכבים אשר פועלים ברובם על סוללת ליתיום-יון, ובהם ההספק הנחוץ עבור הפעלת הרכב מגיע כולו ממנוע חשמלי, כך שאין צורך במנוע בעירה פנימית או במכל דלק ברכבים אלה.הפעלת רכבים חשמליים צורכת פחות אנרגיה וגורמת לנזק סביבתי קטן הרבה יותר מהנזק הנגרם על ידי מנועי בעירה פנימית. 

 
 

כיצד התפתחו הרכבים החשמליים למה שהם היום?

 
 

המצאת הרכבים החשמליים- עובדה אינה ידועה הינה שהרכבים החשמליים למעשה הומצאו עוד בטרם הרכביםבעלי מנוע הבעירה הפנימית בתחילת המאה ה19. מאז המצאת הרכב החשמלי הראשון, עברו מצברי המנועים שינויים רבים ועד המאה ה20 החזיקו כלי רכב חשמליים בהישגי מהירות ומרחק מרשימים ונסעו במהירויות של עד 100 קילומטרים לשעה. 
 
 
 
רכב חשמלי
 
 
 
 
למרות הישגיהם המרשימים של הרכבים החשמליים, עם המצאת רכבים בעלי מנוע בנזין נעלמו הרכבים החשמליים כמעט לגמרי. זאת משום שתפעול רכב בעל מנוע בנזין היה משמעותית פשוט יותר מאשר תפעול רכב חשמלי, וכן לא הייתה סכנה שלפגיעה בשל אופן ההפעלה הנדרש של רכב חשמלי, אשר באותה תקופה הייתה מסובכת וקשה. כמו כן, מחירם של רכבים חשמליים עלה מאוד כאשר יצרני החשמל נטשו את שיטת הזרם הישר, ובעלי רכבים אלה נאלצו לרכוש ממירי זרם יקרים מאוד בכדי להפעילם. 
 
 

חזרת הרכבים החשמליים לחיינו-

 
בסוף המאה ה20 התפתח מאוד תחום המדע העוסק בסוללות חשמליות מבוססות ליתיום ובתחום ננו-חלקיקים. התפתחויות אלה אפשרו יצירת סוללהיעילה מספיק כך שהטענה של מספר שעות מועטות תוכל להפעיל רכב חשמלי בצורה טובהביותר. כמו כן, מודעות האוכלוסייה לנזקים הסביבתיים הנגרמים על ידי רכבי בנזין אוסולר עלה מאוד בשנים אלו, והחלה עלייה בתמיכה בשימוש ברכבים חשמליים בכדי לצמצם את הנזק. 

 

חברת יו.די.אס. אינטרנשיונל מסייעת בכל הקשור לרכבים חשמליים

 
 

 אם ברצונכם לרכוש רכב חשמלי או לשפר את נוחות השימוש והבטיחות שלכם ברכבים חשמליים, אנחנו כאן בכדי לסייע לכם, עם יותר מעשרים שנות ניסיון, צוות עובדים מנוסה ומגוון רחב של שירותים.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
יו.די.אס אינטרנשיונל בע"מ, שינוע מלגזוח חשמליות  ואחסון, האורגים 36 (פינת המנור 2). תעשייה חולון 5885966| טל': 5599811 - 03 | פקס: 5584086 - 03 | דוא"ל: udsltd@netvision.net.il
 
 
פייסבוק