‪‬‏מדריך לנהיגה ברכב חשמלי - יו די אס אינטרנשיונל
 
 
 
 
 

מדריך לנוהג ברכב חשמלי

 
 
אם אתם מעוניינים לרכוש רכב חשמלי כל שהוא, כמו רכב תפעולי או רכב גולף, חשוב מאד להכיר את הוראות הבטיחות לרכבים הללו ללא כל עוררין רגע לפני שמתחילים את השימוש בהם מטעמים מובנים. על פי רוב, אנו נוטים להתייחס לרכבים הללו בקלות ראש, משום שהם אינם דורשים הכשרה או רישיון מיוחדים, מגיעים למהירות נמוכה למדי, ופשוטים מאד לתפעול. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי בסופו של יום מדובר על כלי רכב לכל דבר וענין, ועל כן מן הסתם יש להקפיד על כמה הוראות חשובות מאד כאשר נוסעים בו.
 

על אילו הוראות חשוב להקפיד?

 

  • משא מקסימלי - יש לשים לב עבור כל רכב חשמלי מה יכולת הנשיאה המקסימלית שלו. יש לשים לב כמה נוסעים מותר להסיע בו ומה המשקל המקסימלי שהוא יכול לסחוב. חל איסור מוחלט לעבור את המשקל המקסימלי!
 
 
 
מה עדיף על חשמל או על דלק?
 
 
 
  • אתם לא לבד - כשאתם נוסעים ברכב חשמלי זכרו שאתם אף פעם לא לבד על הכביש או המדרכה. סביבכם יש הולכי רגל, נהגים, רוכבי אופניים, אופנוענים, ועוד. דאגו לנסוע בצד ימין של הכביש, ולהקפיד על הוראות התנועה. זכרו שעם רכב חשמלי כמו רכב תפעולי חל איסור לרדת לכביש המהיר!
  • בלימה זהירה - גם ברכב חשמלי יש צורך לבלום מעת לעת, ויש לשים לב שהבלימה של רכב חשמלי שונה מבלימה של רכב ממנוע. אמנם המהירות היא נמוכה יותר - אך הרכב עצמו הרבה יותר פגיע בזמן בלימה פתאומית, ולכן יש לבלום תמיד בזהירות ככל האפשר ולהיות ערניים בתנועה.
  • שמרו מרחק - כמו בכל כלי רכב, גם בנהיגה ברכב חשמלי יש לשמור על מרחק מכלי רכב אחרים ומהולכי רגל. תמיד שומרים על מרחק של לפחות 7 מטר מכל כלי רכב על הכביש.
 
 

לנסוע בבטיחות ולהגיע אל היעד

 
כאשר נוהגים ברכב חשמלי באופן בטיחותי ושומרים על כל הכללים - אפשר להגיע במהירות ליעד שלכם, וגם לעשות זאת בשלום ללא הפרעות, ומבלי שאתם מסכנים את עצמכם.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
יו.די.אס אינטרנשיונל בע"מ, שינוע מלגזוח חשמליות  ואחסון, האורגים 36 (פינת המנור 2). תעשייה חולון 5885966| טל': 5599811 - 03 | פקס: 5584086 - 03 | דוא"ל: udsltd@netvision.net.il
 
 
פייסבוק