‪‬‏הכן את רכבך החשמלי לחורף - יו די אס אינטרנשיונל
 
 
 
 
 

הכן את רכבך החשמלי לחורף

 
לקראת החורף אנחנו נחשפים לתשדירי שירות רבים הקוראים לנו לגשת למוסך הקרוב ולהכין את רכבנו לחורף. תנאי הנהיגה בחורף מהווים אתגר לא פשוט לרכבים מכל הסוגים ולכן חשוב להיערך בהתאם ולהגיע לעונה הגשומה ברמת מוכנות גבוהה ככל האפשר. כשמדובר ברכבים חשמליים, ויהיו אלה טרקטורונים, מלגזות או קלנועיות למשל, יש להקפיד על ההכנה לחורף באופן מיוחד, כפי שנפרט במאמר שלפניכם. 

 
 

בדיקת צמיגים

 

ישנם לא מעט בעלים של רכבים חשמליים המקלים ראש בנושא תקינות הצמיגים, כשבעיקר מדובר בבעלים של רכבים שלא מגיעים למהירויות גבוהות במיוחד. עם זאת, גם אם זהו רכב גולף או כל סוג אחר של רכב שלא מגיע למהירויות גבוהות, ישנה חשיבות עליונה לבדוק את תקינות הצמיגים מחשש להתהפכות או סטייה מסוכנת מהנתיב. זכרו - הסכנה אורבת מעבר לפינה גם במהירויות נמוכות ולכן חשוב ביותר לגשת לבדיקת צמיגים מספר שבועות לפניתחילת הגשמים. 

 
 
 
רכב חשמלי
 
 
 

טעינת המצבר בטמפרטורות נמוכות

 

המצברים המשמשים להנעת הרכבים החשמליים לא אוהבים טמפרטורות נמוכות וזאת בלשון המעטה.למעשה, מזג האוויר הקר פוגע במצברים של הרכבים החשמליים גם כשאינם פועלים. כך,לדוגמה, אפילו כשמטעינים את המצברים בסביבה שבה הטמפרטורות נמוכות במיוחד, הם סובלים מבלאי מואץ. ישנן מערכות מתקדמות ברכבים החשמליים החדישים המיועדות לחמם את המצבר לפני הטעינה ובמהלך הטעינה, אך ברוב הרכבים החשמליים בארץ עדיין לא מותקנות מערכות כאלו.

אי לכך,חשוב ביותר להתכונן לפני צניחת הטמפרטורות ולוודא כי אזור הטעינה של המצבר לא ממוקם בסביבה שבה הטמפרטורות נמוכות מדי במהלך החורף. בהקשר זה חשוב לציין כי יש לבדוק את רמת התקינות של המצבר לפני תחילת הגשמים. בכל עונה שהיא קיים סיכוי לתקלות מצבר, אך אין ספק שהעונה הכי פחות מתאימה לתקלות שכאלו היא החורף הקר. 

 
 

כיסוי חורף

 
אם מדובר ברכבים שיש לכסות במהלך החורף, כמו לדוגמה רכבי גוף או קלנועיות, חשוב לוודא לפני תחילת הגשמים שהכיסוי אכן רתום בצורה איכותית לגוף הרכב. במקרים רבים מאוד אנחנו עדים לכיסויים שנרתמו לגוף הרכב ברישול רב וכתוצאה מכך פשוט התנתקו ממנו עם תחילת הרוחות החזקות של החורף הישראלי. מצד שני חשוב לוודא שהכיסוי מאפשר תחלופת אוויר,על מנת שניתן יהיה לנשום בצורה חופשית במהלך הנסיעה ברכב. כיסוי רכב הדוק מדי עלול להוביל להצטברות של פחמן דו חמצני בחלל הרכב, המגביר את הסיכוי לפגיעה בעירנות הנהג.

כשמוציאים את כיסוי הרכב מתרדמת הקיץ שבה היה נתון, חשוב לוודא שאין בו חורים, שהחלקים השקופים שלו נקיים לחלוטין מאבק ולכלוכים שונים ובמידת הצורך יש לנקות אותו היטב  בעזרת חומרי הניקוי המתאימים. רוכסנים תקועים ניתן לשחרר עם קצת סבלנות וסבון נוזלי או חמאה רכה. 

 

בדיקת בלמים

 
 
ברכבים חשמליים שונים תמצאו בלמים מסוגים שונים, אך ללא קשר לסוג הספציפי של הבלמים המותקנים ברכבכם, חשוב ביותר לבדוק את תקינותם לפני תחילת הגשמים. רכב חשמלי שלא בולם בצורה מושלמת במהלך הקיץ, יהווה סכנה בטיחותית רצינית ביותר במהלך החורף, כשמקדם החיכוך של הכביש יקטן כתוצאה מהגשמים, קחו זאת לתשומת לבכם. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
יו.די.אס אינטרנשיונל בע"מ, שינוע מלגזוח חשמליות  ואחסון, האורגים 36 (פינת המנור 2). תעשייה חולון 5885966| טל': 5599811 - 03 | פקס: 5584086 - 03 | דוא"ל: udsltd@netvision.net.il
 
 
פייסבוק